| OlteanuAlexander1995 a întrebat:

Cum adopt un caine comunitar? Am auzit de reguli/taxe si alte chestii dar nu am gasit pe internet.

Răspuns Câştigător
| DenissaRoxana a răspuns:

Caine din adapost sa de pe strada?
Daca adopti dintr-un adapost trebuie sa platesti cand il scoti (pentru vaccin, sterilizare etc). In rest nu exista reguli.
Iar daca adopti de pe strada...trebuie doar sa il duci la veterinar (depatazitare interna/externa, vaccin, sterilizare/castrare etc.). Succes!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuy cred ca exista taxe

| Elly94sweet a răspuns:

Intra pe adoptiicaini.ro si gasesti acolo o gramada de catei atat femele cat si masculi.frumoasa idee ai.mai sunt si pe olx.ro,eu de acolo mi-am luat catelusa, metis de bichon.

| Popintinio a răspuns:

Taxe nu dar acte da reguli sincer sa fiu nu mai imi amintesc eu am adoptat un caine acum 5 ani