| anonim_4396 a întrebat:

Cum afli daca o broasca este raioasa? Fratele meu mai mic a gasit o broscuta mica si mi-e frica sa o ating! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| คиค a răspuns:

Buna!

O broasca normala are pielea ceva in genu: http://media.photobucket.com/....../551d1.jpg

Daca acea broasca are pielea ceva in genu' : http://www.zooland.ro/_files/Image/articole/original/171.jpg
inseamna ca are raie.

Vezi si tu.

7 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Nu exista "Broaste raioase"! Toate broastele din Romania poti sa le atingi si nu iei raie. Cauta putin in internet si te lamuresti.

| Liviu a răspuns:

Simplu
Joaca-te cu ea si ne zici daca ai facut raiehappy

| Petronela a răspuns:

Toate broastele sunt raioase si mai bine este sa nu pui mana deloc pe ele

| laurentiu a răspuns:

O lingi laughingdaca are gust amar e raioasa, daca e dulce e comestibila laughing

| andutzza776 a răspuns:

Daca a gasit-o intr o apa murdara inseamna ca raioasa

| IceBlood a răspuns:

Daca are multe bubite si pare murdara atunci are raie, dar daca e verde si neteda pe "spate" atunci e ok uhmm si daca vrei s-o atingi pune-ti manusi laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are culoare descisa de ex galbena albastra sau ale bube multe inseamna ca este