| andreisucaru a întrebat:

Cum dresez papagalul

3 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Trebuie sa nu aiba partener, ca toata atentia lui sa o ocupe cu tine. Bagi mana in colivie, vorbesti frumos cu el, nu il bruschezi nu tipi, ii dai drumul prin camera. Daca e agresiv nu cred ca il poti dresa. Dar daca tii neaparat poti sa il lasi flamand si sa ii lasi usa deschisa la colivie, va veni la tine si iti va manca din palma.

| badboybitter a răspuns:

Sa vorbesti zilnic cu el
Sa bagi mana in colivie
Sa te repeti in cuvinte
Sa il lasi liber prin camera
Al meu vine sta pe tastatura sau vine langa mine pe birou si se uita la TV