| blairelovesmusic a întrebat:

Cum îmi pot da seama dacă o pasăre este fericită sau nu?

11 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cind e uda, atunci incepe sa fie fericita.winking

| Catrice a răspuns:

Cântă.

| blairelovesmusic explică (pentru Catrice):

Cântă, cântă, dar dacă se ceartă cu o altă pasăre? laughing

| Dismally a răspuns:

Nu cred ca o pasare are conceptul de fericire, cel putin nu ca oamenii... Daca are adapost, hrana si parteneri atunci poti spune ca este fericita.

| blairelovesmusic explică (pentru Dismally):

Păsarile pot simti fericirea, tristetea, iubirea etc. Un exemplu sunt porumbeii, care se "pupă" cu ciocurile.

| sabin89 a răspuns:

Prea mult se preocupă unii de fericirea câinilor, pisicilor, păsărilor, şoaricilor...şi de multe ori puţin le pasă că omul de alături e nefericit.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când o pasăre este fericită, cântă.

| leolord669 a răspuns:

Arata-i ciocarletul si daca se holbeaza e fericita, fundita?

| Catrice a răspuns (pentru blairelovesmusic):

Pai ala e ciripit nervoshee hee

| blairelovesmusic explică (pentru Catrice):

Stiu happy