| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa imi chem pe nume un pui de pisica? nu vine la mine cand il chem

4 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Chiar daca nu vine acum, va veni! este inca micut si nu stie ca ceea ce ii spui tu este numele lui!
dar cu timpul se va obisnui si va veni!
tu cand il strigi pe nume, uita-te la el, zambeste-i, si el va stii ca,,, cu el vb!
si daca tot nu vine...pacaleste-l,misca degetul pe covor...si el vine...cauta joaca

| antonius74 a răspuns:

Trebuie sa il tot strigi cu numele pe care vrei sa-l obisnuiesti. Cand te joci cu el ii tot spui pe nume si tot asa...cu timpul se va obisnui.

| happy.....withoutyou a răspuns:

I-al in brate si asigura-te ca se uita la tine, apoi spune-i de 5 ori numele in fata.Repeta operatiunealaughing de 3 ori pe zi. Dupa asta, spune-i numele si de mai multe ori sa se deprinda cu el, Peste o saptamana o sa fi numai al tau! Apropo ce nume are?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tzitz`tzitz! big grin Hai ti`tziiii! Ceva de genu`!laughing
Ca pe numee`...nu stie el incalaughing.