| Kikamica a întrebat:

Cum poti convinge un catel sa te apere pentru orice in lume?

5 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Nu ai cum sa il convingi, sau sa il obligi.Nici un om nu te apara daca nu vrea. Daca ai grija de caine si te joci cu el, se va forma o legatura speciala intre voi, ce nu va putea fi rupta. Nu trebuie decat sa ii acorzi atentia ta, iar el iti va ramane loial pana la sfarsitul vietii.

| JohnnyBi a răspuns:

Iei un caine de paza si protectie si prin natura sa te va proteja, un saint bernard de ex chiar daca e namila nu e facut pentru aparare. sau labradori (caini de companie in principiu) sau caini de vanatoare...multe rase nu pot fi dresate sa fie agresive, nu le sta in natura. nu sunt buni pentru asa ceva

| MaliciousDeath a răspuns:

Nu cred ca problema e de convingere aici.Ori cresti o bruta(dresaj), ori culegi ce-ai semanat(iar aici ma refer la o relatie puternica de prietenie).Ai grija de el, iar la randul lui asta va face si el.

| ShadoWCrist a răspuns:

Trebuie dus la dresajwinking

| Drack550 a răspuns:

Nu ai cum sa il convingi, doar prin dresaj special pentru asa cevao perioada mai lunga.Singur/a nu poti sa il convingi usor, trebuie invatat si exersate multe chestii cu el.