| BoboKitty a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa imi ia un catel

4 răspunsuri:
| TeodoraMaria98 a răspuns:

Buna Aly!
Pai daca vrei sa iti iei un catel de rasa si e de la Pet Shop sau un om care iti cere bani.Te as sfatui sa faci rost de bani aia inainte sa iti intrebi parinti.Si depinde daca stai la bloc sau nu nimanui nu-i prea place sa stea intru pat plin de par de caine.Asa ca daca stai la bloc ia-ti un catel care nu prea are par si e bine dresat ca sa isi faca nevoile intr-un anumit loc sau afara.
O zi frumoasa iti doresc!

| AnimeChu a răspuns:

Dovedeste-le inainte ca esti responsabila, incat sa se simta in regula, lasandu-ti in grija un animal. Un catel este o faptura vie pana la urma. Face mizerie, se imbolonaveste si trebuie sa ai grija de el si sa-l scoti la plimbare, sa-l hranesti. Nu este ceva de care iti permiti sa te plictisesti in 3 zile. Eu iti zic dinainte cum sa procedezi cu parintii sa-i convingi: arata-le in primul rand ca esti responsabila. Incepe prin a face mai multa treaba prin casa, si pe urma strange o parte din bani. Daca vrei un caine de rasa, acela costa, deci ai ceva treaba. Sper sa te ajute si parintii tai sa se inmoaie intr-un sfarsit in fata rugamintilor tale.

| AlexxandraAa a răspuns:

Le zici ca tu o sa-l scoti afara, ca o sa-l hranesti, ca o sa ai grija numai tu de el!happy

| marionettetolife a răspuns:

Le zici ca il scoti la plimbare in fiecare ziwinking