| codrutapentelescu a întrebat:

Cum poti improviza o sa de cal?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Nu poti. Seaua are o forma ergonomica, si functionala, astfel nu cazi, nu aluneci, nu te doare spatele si nici nu incurci calul in mers.
Ceea ce poti tu sa faci este sa asezi o patura groasa pe cal, si cum e ea impaturita in cateva straturi, prin mijloc sa tragi o chinga, de pe o parte pe alta, ca sa poti tine picioarele "in scari". Stii ce e o scara pentru sea. Doar ai grija cum o cosi, pune-i o intaritura ca sa poti baga si scoate talpa usor, ca sa nu te accidentezi.
Ca sa vezi la ce fel de de chingi ma refer uite materialul de care spun, e lat, bun pentru cal si pentru piciorusul tau si rezistent. Vei putea mentine mai usor un echilibru, cu ajutorul chingii.
www.chingiancorare.ro

2 răspunsuri:
| Pişcoţica a răspuns:

Foloseşte-te de nişte pături thinking, mai groasehee hee

Cheers, Pişcoţica!

| marian1199 a răspuns:

Niste paturi