| Aida89 a întrebat:

Da cineva spre adoptie pui de cocker? Sau vinde, dar la un pret decent? Nu mai intereseaza site-uri. Multumesc.

7 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Daca nu esti in stare sa-l cumperi esti in stare sa-l intretii?
Sa-i cumperi mancare, sa-l duci la veterinar, sampon, lesa, zgarda, jucarii.
Hah! Nu prea cred.
Mai asteapta pana poti lucra sa-ti faci banutul tau si apoi cumpara-ti!
Sa-ti fie rusine, cersesti un caine de rasa dar nu ai bani.
Dar un metis nu e bun? Neaparat sa fie de rasa?

| Aida89 explică (pentru MeimeiPinguinu):

Sti sa judeci, dar nu si sa gandesti. 1) Am deja o catelusa luata de pe strada.
2) E un cadou pentru sotul meu.
3) Am 10 ani la activ de lucrat.
4) Nu ma intereseaza pedigree-ul si nici sa bag banii in fundul celor de la canise. Pentru ce? Sa mai achizitioneze o pereche de pui ca sa ii forteze sa se imperecheze la o varsta frageda? Sa ii arunce cand nu mai produc bani?
5) Caut un crescator, care da puii la un pret decent, nu 1200lei. Ce costa atat?
Nu stiu cati ani ai, nu te cunosc si nu ma cunosti. Intrebarea era scurta, am scris exact ce vreau. Daca voiam sa fiu judecata pentru ca vreau sa ii iau un cadou sotului specificam. Nu stiu ce parte lasa de interpretat, dar fie... o seara placuta!

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru Aida89):

Hai ca faci cacofonii, vrei caine de rasa pe gratis..Si mai si la sotisor.
Dar daca te intereseaza sa cumperi unu la pret decent atunci de ce ai pus intrebarea aici si nu pe site-uri care se ocupa cu vanzarea cainilor? Stii bine ca aici vei avea astfel de raspunsuri si nu vei gasi pe cineva care sa iti vanda.
Ai putea cauta pe google cockeri de vanzare si sa-ti pui anunt.
www.cutu-cutu.ro

| RoxanaDenisa a răspuns:

Buna, Aida. Intr-adevar cainii de rasa (mai ales puii) se vand. Dar cunosc pe cineva care da spre adoptie 2 cockeri adulti.
Uite aici: http://www.adoptiicaini.ro/cocker-spaniel-8/

| Aida89 explică (pentru RoxanaDenisa):

I-am vazut deja si banuiam ca au fost dati deja. Erau cativa oameni care ii voiau. Oricum iti multumesc mult :*

| rolfenstein a răspuns:

Se vinde cu 100 si ceva de euro si tu il vrei gratis la adoptie?happy

| Aida89 explică (pentru rolfenstein):

Vreau adoptie sau de la un crescator din Bucuresti. Canisele sunt groaznice. Unele dintre ele forteaza cainii sa se imperecheze de la 8 luni, iar atunci cand nu mai produc se arunca in ultimul hal. Ei nu o fac din placere, ci pentru bani.