| ducu09 a întrebat:

Daca am piedut carnetul de sanatate al cainelui ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe baza cip-ului implantat, cainele ar trebui sa fie trecut intr-o baza de date de evidenta, inclusiv de sanatate (vaccinari, etc.).
Mergi la ultimul medic veterinar la care a fost vaccinat (sau cel putin tratat), acolo probabil se vor gasi informatiile esentiale despre antecedentele de vaccinare si se va intocmi un carnet nou.

| HadesSs a răspuns:

Poti sa ii faci altul la oricare cabinet veterinar, dar nu mai aievidenta vaccinurilor.

| dd17 a răspuns:

Mergi la veterinarul care s-a ocupat de el si iti va face altul!