| boby2010 a întrebat:

Daca ar fi sa imi iau catel sa imi iau border collie sau yorkshire terrier?

Răspuns Câştigător
| Șosețică a răspuns:

Dupa parerea mea border collie...este mult mai usor de intretinut...
Pe celalalt yorkshire terrier trebuie sa il duci cel putin din 3 in 3 luni la tuns si sa ii faci o coafura pentru ca altfel va arata urat...
daca ma lasi sa te intreb ceva nu cumva ti'ar place un samoyed...http://www.google.ro/......tp?/imgres foarte frumos si se spune ca este cel mai prietenos caine si cel mai grijuliu pentru copii

Sper ca ti'am fost de folos;)

11 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Nu cumpara! Adopta, poti gasi si unul de rasa! Gnadete-te ce bine o sa faci daca vei adopta un caine. Salvezi o viata, ii dai caldura, mancare si iubire. Te rog adopta!

| Lala20 a răspuns:

Boder Collie :X

| angelwithgreeneyes a răspuns:

Uite:

scrie pe 1 biletel border collie si pe 1 yorkshire terrier

le amesteci intru bol si legata la ochi tragi 1 din cele 2 bilete daca tragi yorkshire terrier iti yorkshire terrier si daca tragi border collie iti iei border collie

| Faηta a răspuns:

Yorkshire love struck Am si eu si l-am invatat sa faca ce vreau eu, invata foarte usor happy

| piki a răspuns:

Pai depinde unde locuiesti. Mie imi place mai mult border collie, dar daca locuiesti la apartament nu prea este potrivit. Asa ca daca stai la casa ia-ti border collie, daca stai la apartament yorkshire terrier.

| Lovely_6403 a răspuns:

Yorkshire terrier. Are si colega mea si e super dragut. Problema este ca are parul cam lung si transpira si se murdareste mereu, de aceea iti recomand Bichon ( sunt preferatii mei! )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti o fire sensibila,ia un bichon maltez,e inofensiv,daca vorbesti cu el de mic,te asculta ca un copil,te iubeste sincer,neconditionat,este mai mult decit propriul copil, nu am cuvinte sa explic.te rog sa ma crezi, am 46 ani, e fenomenal...

| coolboycatalin31 a răspuns:

Yorkshire terrier.

| nevertoolate a răspuns:

Border collie; x

| ang3lboy a răspuns:

Care iti place tiehee hee...tongue mie cel putin imi place Terrierhappy. succes!