| diabolykull a întrebat:

Daca ati infiinta o canisa sau o crescatorie de cainii, ce rase ati creste? De talie mica sau de talie mare?

Răspuns Câştigător
| RoxanaDenisa a răspuns:

Eu mi-as infiinta o canisa, serioasa, cu toate actele la zi, cu pedigre (act de origine) la caini etc.
Si as alege numai o rasa, aceea fiind boxer-ul.
Adoor aceasta rasa, insa eu am un pechinez laughing. In fine, ca sa iti "creezi" o canisa e de munca, bani cheltuiti, munca depusa, mergand prin expozitii cu ei etc...dar merita.

8 răspunsuri:
| Alinna20 a răspuns:

Eu de talie mica. big grin

| Clauvdgg a răspuns:

Mare! Iubesc cainii mari. Si nu imi plac cainii mici.

| OmulCareStieCeFace a răspuns:

Depinde ce-ti place cie

| angeldevil_7103 a răspuns:

Eu as creste de talie mare de preferat golden retvier si labrador

| emanu23 a răspuns:

Eu de talie mare adorc cainii mari sunt foarte frumosi happy

| Clank a răspuns:

Depinde de situatia financiara in care te afli. Adica cainii de talie mare sunt mai greu de ingrijit (consuma mai multa apa, mancare, trebuie periati, etc.) Mie imi plac doua rase: Labrador si Beagle. bafta oricumwinking

| kudfhgjksafbhgjkdsahyfjkldsabgfdsaijgh a răspuns:

De ambele, ..adica eu ador cainii mari, ..am un husky siberian,.dar cei mici nu trebuie uitati sunt si ele niste fiinte, ..de ce? vrei sa faci?:X

| 98stefy98 a răspuns:

Depinde

mie imi plac toti caini, dar preferata mea rasa e saint bernard