| MariuszSiAtat a întrebat:

Daca eu mi-am luat un caine pichinez si in anii la oameni are 1 an.in anii cainesti cat ar avea si cat traieste un caine pichinez dau funda+vot la cel mai bun raspuns... dar 1 an la caini cate luni inseamna la om

Răspuns Câştigător
| LoVeRoCkY a răspuns:

Buna! Un an la oameni inseamna 7 ani de caine. Sa stii ca si eu am un caine pichinez si m-am documentat foarte bine despre ei. Din cate am aflat, un caine pichinez traieste aproximativ 15 ani. Bolile frecvente(care ii duc la moarte) sunt problemele cu respiratia si inima...:(. Nu stiu daca stii dar am aflat ca pe cat sunt de mici pe atat sunt de curajosi:)).De asemenea sunt sensibili si independenti dar, totodata foarte atrasi de stapan!
Atunci cand mi-am cumparat catelusul meu am aflat aceste informatii de pe acest site: http://www.caini-pisici.com/index.php?page=articole&idarticol=73!:) Poate te poate te ajuta si pe tine!
Papa!:*

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat