| RazvanSmile a întrebat:

Daca o femeie din Bucuresti imi ofera spre adoptie un caine,iar eu locuiesc in Hunedoara, cum se face transportul si cam cat ma va costa?

Răspuns Câştigător
| adishorMS a răspuns:

Mai oameni buni de coletarie ce spuneti?
se duce doamna la posta, fan curier, dhl, urgent curier etc.etc.etc. pune catelul in cutie si a doua zii e la tine cu maxim 50 ron, platiti de ea sau ramburs de tine cand iei "pachetul"bafta

3 răspunsuri:
| Satanna a răspuns:

Cred ca transportul se face thinking "special"... nu cred ca va costa mult :]. Hotarati pretul. prin telefon.

| viotedy a răspuns:

Te duci la Bucuresti, ea aduce catelul in gara, iei primul tren inapoi spre Hunedoara si gata.eu asa am facut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta voi veti hotari.
Din moment ce ea iti ofera cainele spre adoptie ma gandesc ca are si ea ceva de spus cand vine vorba de metoda de transport sau costuri.
De exemplu, eu sunt din jud Alba si imi voi lua un caine din Bucuresti. Cel care il vinde a spus ca va trimite un angajat impreuna cu puiul cu trenul, iar eu va trebui sa platesc biletul de tren.
Depinde de cum va puneti de acord.