| caramelagurl33 a întrebat:

Dalmatianu meu a fugit in parc si s-a pierdut! chiar acum a venit matusa cu lesa goala! va rog cum gasesc un caine pierdut! crying crying crying mi-e dor de shadow! credeti ca a dat coltul?

Răspuns Câştigător
| arrriadna a răspuns:

Probabil si el va cauta acum. De obicei cand e vorba de fiziologie cainele are instincte prea puternice si se duce ca nebunul... Mergi in parc si vorbeste cu oamenii, poate l-a vazut careva, mergi pe unde stii ca ii place sa stea, anunta in stanga si in dreapta si daca ai imprimanta pleaca de-acasa cu mai multe imagini printate (sa iti lasi un numar de telefon) fiindca il poate gasi cineva. Daca a plecat dupa vreo catea in calduri poate ajunge si mai departe de "raza lui obisnuita de actiune".
Bafta. De murit nu moare dar daca vine noaptea s-ar putea sa il atace maidanezii- lupta pentru teritoriu si mancare iar al tau, fiind crescut in casa s-ar putea sa si-o cam "ia" de la ei- deci nu ezita.

5 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

şi eu am un câine şi ştiu ce înseamnă să îl pierzi sau ce simţi dacă păţeşte ceva.

1.mergi acum în parc şi caută-l, întreabă lumea din împrejurimi dacă l-a văzut şi cere indicaţii.
2.imprimă poze cu el şi lipeşte-le prin zona în care a fost pierdut, sau de ce nu, prin tot oraşul.
3. dacă nu apare poţi oferi şi recompensă
4. anunţ la ziar...

fă tot ce se poate, ştiu cât de dureros este.
dacă îl ai de mult timp, e posibil să se întoarcă singur. pentru că ştie deja unde staţi.
sper să îl găseşti! >big grin

| Mefisto23 a răspuns:

E greu sa se intoarca singur. Daca era la tara, poate dar in oras e aproape imposibil. Da anunt la ziar - cu poza, vorba lui Bee da recompensa, eventual suna la hingheri poate l-au gasit ei. Succes, sper sa il gasesti sad

| caramelagurl33 explică:

Da e mare il am de la 5 ani de la bunica crying

| sandy a răspuns:

Dacă vrei să-l găseşti, lipeşte afişe prin parc cu poza lu' Shadow, un nr. de tel. şi oferă recompensă. Baftă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca a " dat coltul "!, probabil ca a fugit drept! Trebuia sa te duci sa-l cauti nu sa pierzi vremea pe aici!