| anonim_4396 a întrebat:

De ce au pisicile obiceiul de a se aşeza în locurile în care stai tu de obicei? (chiar dacă nu te-ai aşezat recent acolo ca să poţi spune că erau calde)

11 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Pentru ca pisica este un animal cu standarde mai inalte (ceva pitipoanca animala) decat un caine, vrea tot ce este mai bun posibil. Daca te vede pe tine mancand ceva sau asezandu-te intr-un loc, o sa vina si ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil asta e modul lor de a arăta că țin la tine, sau își marchează teritoriul. Cred că din același motiv pentru care și femeile își lasă obiecte intenționat în locuința cuiva la care țin.

| whatisthis19 a răspuns:

Stai linistit ca si pisica mea stă pe scaunul meu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Miroase a transpirație.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns:

Nostalgie sad

| Vikaa a răspuns:

Depinde mult de pisica, a ta e posesiva si te vrea numai si numai pe tine, nu ar accepta alte persoane cu usurinta.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pisicile nu prea sunt cu tinutul la cineva, sunt f egoiste, si la greu nici nu se uita la tine la o adica, se pun unde te pui tu, ca sa vi sa le dai atentie probabil.

| Mosotti a răspuns:

Pentru ca stie ca acolo o sa vi ca sa le dai atentie, sa le mangai, sa le rasfeti, adica te asteapta unde stie ca stai, unde nu te duci, presupune ca nu te duci acolo si doar cine se mai ocupa de ea? E doar o presupunere.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă puți și le place mirosul tău.

| MihaelaDart a răspuns:

Numai al meu pisoi nu se aseaza in locul unde am stat eu, ci unul dintre cainii mei se bat pe locul meu laughing. Pisoiul meu il cam il doare'n cot laughing.