| LULUTZAwhitYOU a întrebat:

De ce cainele pleaca de acasa inainte sa moara daca nu e legat?

Răspuns Câştigător
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Buna...se zice ca, cainii pleaca de acasa cand presimt un necaz sau cand trag sa moara ca sa il scuteaca pe stapan de suferinta, sa creada ca doar a plecat si atat. Eu asa am auzit. Si bunica mea a pierdut 2 caini si nu i-a mai gasit

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Eu nu stiam de asta!
pai poate vrea sa gaseasca un loc unde sa moara linstit!
sa fie singur...

| amoshot7 a răspuns:

Nu mai spune! Mi-au murit doi catei! Unul a fost omorat altul a inghitit otrava crying crying crying crying crying

| Elyza_8716 a răspuns:

Nu stiu nici eu nu pot sa-mi dau seama si eu am avut o catzelusha si a mancat otrava am observat ca ii e rau dar prea tarziu cand am chemat veterinaru ea nu mai era acolo a plecat sa moara si o venit un vecin sa-mi spuna ca o vazut-o moarta nici eu nu stiu.Nu creca se stiecrying

| dorutza06 a răspuns:

Asta ma intrebam si eu :-( Este un sentiment groaznic cand iti moare cainele. Si mie mi-a murit catelu in hepatita crying
Cand l-am primit avea doar o luna. L-am crescut ca pe un copil mic. Iar acum cand a avut 8 luni mi-a murit