| adadada a întrebat:

De ce imi roade pisica frunzele de la plante? Inseamna ca ii e rau sau ca e plictisita?

8 răspunsuri:
| Elly4all a răspuns:

Este normal. din cate stiu eu. vor sa elimine ghemele de parwinking

| Brigitta a răspuns:

Pt ca e diabolicalaughing ca si a mea, roade si distruge tot c prinde. dar acum serios: pentru ca ii plictisita sau pentru ca acumuleaza gheme de par in stomac si, pentru a le elimina, se foloseste de plante pe post de vomitivbig grin asa cum zice notme, unele sunt toxice(ficus, crin, feriga etc.)

| danut a răspuns:

Daca mananca plante inseamna ca are un deficit de vitamine in mancare si simte nevoia sa le compenseze sau chiar este bolnava. Se gasesc la magazinele pentru animale seminte de "iarba pisicii" dar se pot folosi cu succes si graul pus la incoltit, troscotul (se gaseste pe orice trotuar sau in parcuri) si chiar trifoiul care se cultiva intr-un vas daca nu stai la curte.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisicile mananca plantele numai atunci cand vor sa elimine cocoloasele de par.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna k e vegetariana>))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fac asta pentru digestie. Ii poti lua iarba pisicii- http://www.animale.ro/forum/showthread.php?t=33911. sunt andreea11 dar nu am putut sa ma loghez

| Amy_2364 a răspuns:

Inseamna ca o doare capul si pisica mea pateste la fel