| andreimariusa7 a întrebat:

De ce porcusorul meu de guineia nu guiță, ma ajuta cineva?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O fi mut.

| Violleta2022 a răspuns:

Desi este numit "porcusor de guineia" este de fapt o rozatoare (precum soarecii si sobolanii) care chitaie, nu guita.

| ReddY25 a răspuns:

Este o rasă specială

| siriusblack98 a răspuns:

Ca nu vrea mușchiul lui.

| StoicAnalysis a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care calutii de mare nu nechezesc sau cainii de mare nu latra. El se numeste porc de Guineea, dar e alta specie de animal, nu e ca un porc domestic sau ca un porc mistret.

| adryang78 a răspuns:

E rozător, nu suină. big grin

| sparklingqueen a răspuns:

Pentru ca nu e porc la propriu, porcușorul de guineia se încadrează in șobolanii hamsteri șoareci etc, știi ce zic?

| Ionfan2005 a răspuns:

A murit, imi pare rau, incearca sa-l inmormantezi crestineste in urmatoarele 3 zile