| MorcovMajestic a întrebat:

De ce prefera pisicile locurile inconfortabile? Am un morman de pietre ascutite in curte
mereu e o pisica ce doarme in varful ei.
Dar ce a fost prea de tot a fost cand am vazut o pisica dormind pe lego...

4 răspunsuri:
| Carolynaa a răspuns:

Nu cred ca are legatura cu confortul. Cea din varful mormanului de pietre are o perspectiva mai buna. Poate supraveghea de jur imprejur. Ar putea fi si din cauza ca mormanul este de data recenta. Pisicilor le place rutina. Cea pe care ai vazut-o pe piesele de Lego semnala ca obiectele alea nu au ce cauta acolo. Asa au facut si inca fac patrupedele de la mine din casa.

| Brizbriz a răspuns:

Incofortabile pentru tine, o pisica nu v-a sta intr-un loc inconfortabil pentru ea, nici de-al dracu'

si, ca sa fie clar, in AMBELE exemplele tale, pentru o pisica intinsa, nu e chiar inconfortabil, pentru ca forta cu care pielea se apasa pe chestiile ascutite depinde in mod direct de greutate, ori pisica nu numai ca e usoara dar sta si culcata, deci, pentru ea chiar s-ar putea sa simta ceva asemanator masajului

| darrio2007 a răspuns:

O fi la tine dar motanul meu cauta locurile confortabile.

| Mihai0101 a răspuns:

E placerea lui pentru el gramada de piatra pur si simplu e un loc special.Cat despre comportament al meu umbla pe gard si pe virful casei mai si musca cand nu are chef de mangaiat. laughing