| Darkus22 a întrebat:

De ce reptilele nu clocesc ouale? DAU FUNDA repede.

Răspuns Câştigător
| cristinapasager a răspuns:

Pentru ca reptilele au sange "rece" si nu au capacitatea de a tine ouale la o temperatura constanta utilizand temperatura proprie.

5 răspunsuri:
| crmr a răspuns:

pentru ca reptilele sunt reci si de obicei unde sunt reptile e cald

| Bradster a răspuns:

Pentru ca au sange rece; deci cum le-ar putea oferi caldura necesara?

| Rusu_Flory_2001 a răspuns:

Multumesc, ft mult!❤❤

| Stephanie_Emily_1993 a răspuns:

Pentru ca ele isi pun ouale la soare si cu caldura creata de soare, se clocesc ouale

| Micu_Sorin_1990 a răspuns:

Bună e o prostie ce zic ei cu sânge "rece" reptilele nu își clocesc ouăle deoarece nu au o temperatura constanta așa ca le lasă la soare

Și solzi cornosi sunt pentru apărare și pentru a ajuta sa nu transpire foarte mult