| Elly4all a întrebat:

De la ce varsta poti da o pisica spre adoptie?

Răspuns Câştigător
| anda_1885 a răspuns:

C-am la o saptamana dupa ce a incheiat alaptatul, alt fel exista riscul foarte mare ca ea sa nu supravietuiasca. La pisici e foarte important laptele matern pentru ca ajuta la intarirea imunitatii.

6 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Varsta minima de adoptie si pentru caini si pentru pisici este de 2 luni. Mai devreme de atat, nu e recomadat ca e posibil sa nu se dezvolte cum trebuie, mai tarziu, nu conteaza, oricand.

| Anca a răspuns:

De la varsta la care in mod normal poate supravietui fara probleme fara mama lui. 2 luni

| ZuZuAleX a răspuns:

4-5 saptamani

| myhay144 a răspuns:

Cea mai buna varsta e intre 6-12 saptamani, daca e pisica mare orice varsta mergehee hee

| lory_7016 a răspuns:

De la o luna si jumate

| stefi13 a răspuns:

De la orice varsta sau de la 14 ani nu-s sigur(scuze pentru greselile ortografie)