| Eliza310999L a întrebat:

De unde îmi pot lua un pui de Beagle. Din București Cunoaște-ți pe cineva? Am căutat pe publi olx nimic ok

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Incearca sa cauti si pe paginile de Facebook ale adaposturilor sau asociatiilor dedicate..Ai fi surprinsa sa vezi cate animalute de rasa sunt pe acolo.

| Sophieka a răspuns:

De acord cu Dullcat. Daca nu esti o persoana prea pretentioasa, sa stii ca, si in adaposturi poti gasi catei din rasa beagle. Desigur ca nu vei gasi pui, ci beagle ajunsi la varsta adulta insa ai sanse sa gasesti.

Beagle sunt catei cu o personalitate destul de incapatanata si daca locuiesti la apartament, nu sunt usor de intretinut...Ei nu prea sunt caini de interior.

Insa daca vrei musai Beagle, atunci poti cauta o canisa cu, caini Beagle din parinti campioni, cu certificate Pedigree...Care desigur vor fi la pret triplu fata de cel pe care il gasesti pe olx etc...Dar ai o certitudine ca, acel catel e din rasa corcita "pura".

Insa eu prefer cateii metisi sau maidanezi...Toate animalele mele sunt adoptate direct din strada...Si sunt minunate.