| adrian2013 a întrebat:

Dintre shar-pei fox terrier si saint bernard ca re mai bun ca caine de paza

4 răspunsuri:
| aliybella a răspuns:

Fox terrier. In primul rand sunt foarte agresivi suporta numai rasa lor, sunt mici si rapizi si au mai mare forta de inclestare

Răspuns utilizator avertizat
| Adrry00 a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca nici unul dinte acesti catei nu sunt de paza. Daca ai de ales doar dintre aceste rase ti-as recomanda Shar-peiul.Dar Ciobanescul German/Malinois, Rottwilerul, Pittbulul sunt catei speciali de paza si sunt mult mai ieftini decat rasele pe care le-ai vrea.

| Victora78 a răspuns:

Poi parerea mea este ca Shar-Peiul este mult peste cei doi cand este vorba despre paza si protectiewinking ...adik sunt foarte inteligenti si invata orice comanda in scurt timp si pe de alta parte are si un maxilar foarte puternic spre deosebire de ceilalti 2winking fundita? big grin