| cosminboy12 a întrebat:

Dupa cat timp pot mangaia puii de pisica?

Răspuns Câştigător
| Flory1243 a răspuns:

Dupa ce pisica ii scoate la joaca sau cam la 2 saptamani dupa ce ia fatat

5 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Poti sa-i mangai,dupa ce mama lor ia spalat.Dar te sfatuiesc,sa ii lasi,singuri cu mama lor, cateva ore bune, ca sa se linisteasca dupa fatare, atat ei cat si mama. Sa fie pusi intr-un loc linistit, cat mai intunecos In rest are grija pisica ce sa faca!

| Iubibilăă a răspuns:

Cine-a zis ca nu o poti mangaia?
Ce se intampla daca o mangai?
Pa, pa.

| WUB a răspuns:

Cam dupa 2-3 saptamani de la nastere.

| Dafii a răspuns:

Nu ştiu dacă este adevărat mitul cu, dacă îi mângâi după naştere îi părăseşte... Eu am mângâiat puii pisicii mele exact dupa ce a nascut şi i-a spalat şi pisica ne-a lăsat să îi mângâiem singurul lucru care îl facea era să scoată un miorlăit răguşit şi calm. După aceea pisica i-a crescut, fără să îi abandoneze. Pisica respectivă, era bătrână trecuse prin o groază de naşteri plus că era o pisică foarte blândă, poate prea blândă. Îmi amintesc că i-a născut ziua şi cu câteva ore înainte miorlăise la mine să o ajut să intre în culcuş. Eu cu vărămiu pusesem nişte preşuri groase si scuturate pe o ladă si deasupra o cutie mare însă scopul nu era să nască pisicuşa, nici nu ne gândeam la asta dar, cum am zis cu două ori ănainte de naştere mi-a miorlait să o ajut să intre, că biata de ea abia mergea. Mă rog, şi a stat cu puii acolo săptămâni bune. Oricum, din punctul meu de vedere, dacă este o mamă bună şi şi-a dorit puii respectivi, nu îi va lăsa. Oricum, ma bine ajuţi pisica, ai grijă de ea, o hrăneşti constant pentru că dacă nu este hrănită cum trebuie va omorî puii pentru ca neavând ea mâncare, nici puii nu are cu ce să îi crească.

| Paula012 a răspuns:

Dupa ce deschide ochii undeva peste 10 zile