| GabrielSMG a întrebat:

Dupa ce le cresc dintii de tot la caini ei o sa mai roada?

Răspuns Câştigător
| b33a a răspuns:

Rosul e un obicei, tu decizi ce are voie sa roada si ce nu. Cearta catelusul cand roade ce nu e ok gen : papucii. E bine sa isi roada jucariile si da va mai road in joaca proprile lucrui(mingea, batul si alte jucarii) insa nu va mai roade la fel de mult. E bine sa ii dai oase sau bete din parc sa le roada sa invete cat si cum sa stranga cand musca si cand se joaca. Daca te mai musca de mana sa stii ca nu o face cu intentia de a te musca dar sa il certi pentru ca nu e voie doar atunci cand tu te duci sa te joci cu el si il sacai. Bafta multa

3 răspunsuri:
| WarriorCat a răspuns:

Orice caine roade chiar daca le cresc dintii de tot sau nu.

| questsoul a răspuns:

Bineinteles, nu e ceva ce tine doar de varsta.

| anda2001 a răspuns:

Pai normal ca o sa mai roada dar nu la fel de mult ca in perioada in care le cresc dintii. in acea perioada ei simt o nevoie foarte mare sa roada orice apuca dar dupa ce trec de acea perioada se mai potolesc si nu nu mai rod... poate doar putin.