| kiki_4668 a întrebat:

E adevarat ca puii de perusi se dreseaza mai usor decat adultii?

6 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Da...sti toate animalele se dreseaza usor cand sunt micuti tu trebuie sa-i inveti de mici pentru ca vor retine mai repede si cand sunt mari adulti nu prea inteleg excelent ca si cum sunt inca pui, deci orice animal mic se dreseaza usor

| AnaEindragostita a răspuns:

Nu doar puii de perusi ci toate rasele

| ombladon a răspuns:

Orice animal /pasare se dreseaza mai usor cand este pui

| ReggaeGirl a răspuns:

Da este adevarat. Daca puiul este de mic invatat de exemplu sa manace cu tine asa o sa se poarte si la maturitate.

| SomeBodyThatDoesNotMatter a răspuns:

De fapt, da. se dreseaza mai usor dar doar atunci cand sunt singuri. adica 1/colivie. daca sunt mai multi, chiar 2 nu pot fi dresati asa usor. Ti-o spun din propria experienta. Am si eu perusi. Bafta!

| mousemagic a răspuns:

Http://www.eva.ro/......-6072.html
Uite o pagina care sa te ajute