| anonim_4396 a întrebat:

E mai simplu sa cant la chitara ritmica decat la chitara lead?

2 răspunsuri:
| NYØ2002 a răspuns:

La chitara ritmica

| NadiaHeitz a răspuns:

Depinde, chitara lead solicită rapiditate, mișcarea degetelor de la o coardă la alta, dar chitara ritmică conduce melodia, ceea ce înseamnă că trebuie să cânți pe tot parcursul ei, aproape fără oprire. Tu alegi partea care îți place mai mult, eu unul am vrut să fiu pe chitară ritmică la început dar după am trecut pe lead, începuse să îmi placă mai mult și era mai ușor happy
Amândouă necesită multă muncă așa că good luck =)