| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca animalele crescute in casa, in general cateii si pisicile, dezvolta aceeasi personalitate ca si stapanul?

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Stapanul isi alege cainele care ii place, iar dupa un timp, observa, ca, de fapt, cainele seamana cu el...

Daca puteti, luati un animal pe langa voi, veti observa, cat de rai sunt oamenii si veti aprecia acel sufletel, care ti se aseaza pe locul dureros (pisicile) sau iti incalzesc picioarele(cainii)...

Sunt cei care va plimba, nu voi ii plimbati pe ei... iubitorii de anumale pot tine pledoarii despre ele, eu am punctat doar cateva...

4 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Cateii si pisicile sunt animale foarte diferite ca personalitate.Se spune, chiar, ca atunci cand isi priveste stapanul un caine gandeste":Are grija de mine, imi da sa mananc.Pesemne e zeu!". In schimb pisica gandeste asa:"Are grija de mine, imi da sa mananc.Pesemne sunt zeu!"...Prin urmare, si o spun in deplina cunostinta de cauza, daca un caine va semana ca personalitate cu stapanul sau, in cazul pisicii...stapana va sfarsi prin a semana cu pisica ei...

| marinelastanescum a răspuns:

De cele mai multe ori asa se intampla dar sunt si cazuri in care animalele sunt multttttt mai domestice decat oamenii sau stapanii de catre care sunt crescuti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, este adevarat si sfarsesc a se comporta ca si niste copii. La inceput avea grija de mine si imi incalzea picioarele iarna, ma alinta, pur si simplu simtea cand imi era rece si se aseza pe laba piciorului. Apoi s-a transformat in copil si plangea daca nu o mangaiam pina adormea, vroia sa doarma in bratele mele etc. Era extraordinara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum e animalul, asa e stapanul, sau inverslaughing.