| nicko a întrebat:

Este adevarat ca nu am voie cu un catel in autobuz?! E bichon, il tin in brate si am de mers cam 15 minute cu autobuzul....am sanse?

Răspuns Câştigător
| Agenta004 a răspuns:

Nu e nicio problema. Multa lume merge cu animalul de companie in autobuz. Nu exista nici o lege care sa interzica asta happy

13 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Ei in regulamentul lor asa au scris, ca nu ai voie cu animale vii in autobuz, dar nu stiu acum depinde si de sofer si daca vine vreun controlor. Eu am mai vazut persoane cu catei sau cu puisori de gaina ii tineau in cutie si piuiau saracii intruna, am mers si eu odata cu o pisicuta si am incercat sa o tin mai pitita. Dar am vazut o fata cu un catel si incepuse catelul sa latre, iar soferul i-a spus ca nu are voie cu animale in autobuz. Tu faci cum vrei, daca e vreun controlor/sofer mai nesimtit de felul lui poate sa-ti dea si amenda.

| xpbauuxx a răspuns:

Ai sanse daca nu latra sau se agita...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai voie cu catel din cate stiu eu, daca stai in spatele autobuzului, are lesa si botnita.

| mixxjim a răspuns:

Eu am vazut si cu lupi si alte "maretii" din astea prin autobuz, nu vad de ce ar fi un bichonel asa o mare problema. poate fi o problema pentru el, sa nu se sperie daca e aglomerat rau, dar incearca si tu, daca nu se poate cobori si gata

| nicko explică (pentru mixxjim):

Nu,ca nu prea e aglomerat in autobuzul respectiv mai ales ca e duminica.dar nu am vazut de mult oameni cu animale in autobuz si ma gandeam poate chiar nu e voie, sau poate si-au luat masina majoritatealaughing. Totusi parca am vazut odata un nene cu o gaina...

| mixxjim a răspuns (pentru nicko):

Asa e, si-au cam luat masini. acum depinde si in ce oras locuiesti, pot fi chestii mai severe de la primaria locala. eventual mergi la usa din fata si intreaba soferul inainte de urci, cum spunea cineva aici, sa nu fie vreun ciudat sa va arunce din masina

| Xenya a răspuns:

Din cate stiu eu se poate cu animale in autobuz, dar daca animalul este catel si este de talie mare trebuie sa poarte botnita! happy

| kenNNzorFTW a răspuns:

Eu am vazut si pitbulli in autobuze si nu doar unu laughing

| Razeph a răspuns:

Nu este voie, dar se pot face exceptii pentru cainii mai mici. il tii in bratewinking

| gabryelm3 a răspuns:

Habar n-am daca este legal sau nu, dar se vad destul de des oameni cu animalele in autobuz, nu este mare chestie.

| Mariya5 a răspuns:

Eu am vazut in autobuz oameni cu catei asa mici, deci... poate te lasa.

| tania123456789 a răspuns:

Poti sa il pui in geanta speciala pentru caini sau in geanta ta

| meli20 a răspuns:

Din cate stiu eu nu ai voie cu catei in autobuz, dar ii spui la sofer ca trebuie ca mergi putin si bla bla si bla bla si poate il convingi..Succes!