| udarz13_8810 a întrebat:

Eu sunt emo cine de aici e emo si ce parere aveti despre acest stil

33 răspunsuri:
| ASDFGHJKLOIUYTREDSDV a răspuns:

Eu cred ca emo nu este deloc prea rau... Oricum, ca sa fii Emo trebuie sa fii ca u Emo.Si u imi plac deloc aceste "glume" ieftine, cu taiatul cu lama, nebuia dupa Tokio Hotel( in cazul in cae nu stiati, ei nu sunt emo)... Oricum, a fi emo reprezinta o stare romantica, oamnii care se simt singuri, parasiti, dar sunt sensibili.Nu, asa cum aratau si in Filmuletele de la Mondenii, sa omori animale, sa te tai, etc.
Eu nu as vrea sa fiu Emo, sunt prea vesela, dar stiu ca nu ar trebui sa ne comportam altfel cu acesti oameni. Daca in scoala mea ar fi un Emo, poate ca nu as fi chiar cel mai bun prieten al lui, dar l-as sprijini, l-as acceta ca prieten!

| Bianca26bb a răspuns:

Esti emo. Nu sunt emo dar uneori ma gandesc la chestii emo...laughing
E un stil ok, si presa, mass-media si alti oameni exagereaza...

| liongirl a răspuns:

Buna!`Eu nu sunt emo, dar tu esti si mai intrebi si ce parere avem in legatura cu acest curent. Daca spui de stil... e clar ca nu-ti place decat cum se imbrac emo kids, nicidecum ca tu ai fi unul dintre ei...winking

| RainDrop a răspuns:

Frumoasa imagine de pe google images, frizuri destul de tari, dar nu ma vopsesc cu 10 culori in caphee hee

| Razvan a răspuns:

Nu sunt adepta acestui stil si a niciunuia.Nu am nicio problema cu cei care sunt emo si se imbraca confrom acestui curent.Ingrijorator e felul cum gandesc.Acum cateva luni am stat de vorba cu o fosta colega care a devenit emo de ceva timp. Felul cum vede ea viata e extrem de diferit.Si pe cat de diferit pe atat de departe de realitate.Intr-un mod inexplicabil pentru mine ii place sa sufere. N-am mai intalnit pana acum oameni carora sa le faca placere sa suferehappy
Si ceea ce e mai trist. Ii lipseste complet capacitatea de a se bucura de orice.Invata bine, e frumoasa, e sanatoasa si contrar asteptarilor are destul de multi prieteni.Instinctiv m-am intrebat si am intrebat-o de ce a devenit emo.Sa fi fost vreun eveniment care sa o fi determinat sa devina emo? NuhappyAbsolut nimic nu justifica trecerea asta.Nu o compatimeam ca nu aveam de ce dar ma intrebam in drum spre casa unde e fata aia plina de viata din clasa a saptea care facea numai glume si era mereu cu zambetul pe buze.Si eu care eram ferm convinsa ca oameni nu se schimba niciodata in adevarata lor esentaworried

| Kate21 a răspuns:

Deci esti emo
eu nu sunt emo decat cateodata cand scriu prea mult lucruri triste...
am o parere despre acest stil cred ca destul de buna
mi se pare ca emo este mai mult o stare decat un curent in moda, asa cum au fost si punk in anii 70'
dar nu am nimic cu ei

| asdffghjjkl a răspuns:

Fata, sa ajungi sa te tai, Doamne fereste! Si sa iti pui piercing-uri sa arati ca moartea in persoana nu e ceva normal. Multi care se taie spun ca asa nu mai sunt tristi sau ceva de genul. Dar Doamne fereste! Doare! Eu nu sunt emo si nici nu vreau sa devin. Va distrugeti viata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi place de loc te tai cu lama zici ca esti un mortcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-ne Introvertitule

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io sunt viu. o sa fiu si mort, dar vreau sa traiesc, si sa mor cand mi-o veni sorocul. pot sa ma tai pana atunci la vene? sa ascult muzici deprimante si sa ma las doborat de depresii? si de parasiri de catre ciutane? un salt de pe bloc ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu sunt emo dar ii super sa fi emo parul / hainele/bratarile si sa te faci cu placa ii super. eu o sa ma fac mai incolo. uratimi bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt emo dar imi place stilul mai ales parul si hainele deci e super doar ca nu imi place ca se taiesad in rest e superlove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi im plac hinele emo si parul dar doamne fereste sa ma tau atunci cineva ar spune ca am inebunit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emo sint chiar de treaba am niste prieteni emo si ma inteleg cu ei foarte bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tare frate si eu sunt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am nimic impotriva acestui stil, poate chiam vreau si eu sa devin astfel. singurul lucru care ma deranjeaza este ca oamenii privesc ciudat aceste persoane.chiar eu citeodata ma gindesc sa devin emo.stiu ca ei sufera si asa au devenit astfel, stylul lor reflecta starea lor si emotiile, dar ar trebui so ee putin mai incet, unele lucruri pe care le fac pot dauna grav. iar muzica lor este super tare. oamenilor le mai este greta cind ii intilnesc pe drum, ei nu am dreptate. sunt liberi au stilul lor, suferintele si sentimentele. e dreptule lor sa fie asa cum doresc.mai lasatii in pace. ei sunt super in felul lor.EU SUNT "PENTRU" EMO

| Чернобыль a răspuns:

Da,eu.Doar ca sunt pe jumatate.

| Чернобыль a răspuns:

Eu nu ma tai.

| Iubesc Limonada a răspuns:

Nu sunt emo dar nu am nimic impotriva lorhappy Au niste frizuri si niste haine super tarihappylove struck

| buburuzaucigasa a răspuns:

Eu nu sunt emo dar nu am nimic impotriva acestor persoane.Este o tara liber si fiecare are dreptul sa fie ceea ce vrea si ceea ce simte.Nu trebui sa judecam o persoana dupa felul in care se imbraca sau cum arata daca nu am avut ocazia sa o cunoastem. Aparentele sunt inselatoare.

| M.G.R a răspuns:

Majoritatea is emod e la o vreme.nu va sinucideti inca? si in pr studiati ce inseamna emo, de unde a plecat.

| CopilRasfatzat a răspuns:

Pai eu nu sunt emo. dar cateodata cand ma apuca.imi fac parul`. ma imbrac ciudat.si m-am si taiat. big grin

| johnny_1840 a răspuns:

Eu cred ca baietii emo sunt gay si fetele emo sunt lesbi! laughing))))) jajajajajajjaj

| udarz13_8810 explică:

Asa e stilu eu m-am taiat ieri ultima data

| udarz13_8810 explică:

Emo mai mult este ca punk in anii 70 dar va dura imi mult.

| udarz13_8810 explică:

Nus gay ca am **** ca mata n00bule

| vladyojy a răspuns:

Recunosc ca sunt, dar in genul de fatada(figura) fara sa ma tai cu lama machiaj etc

| Jacqueline202 a răspuns:

Doamne,lume asta.noi suntem diferiti cei emo, IAR VOI SUNTETI LA FEL.TOTI.Daca unu a zis ca daca esti emo trebuie sa te tai cu lama toti fraierii se iau dupa ala.Ca sa fii emo nu trebuie sa te tai.

| roxy_8689 a răspuns:

Nu sunt eu emo da imi plec frezele lorrrrrrrrrrrr sunt superlove struck:Xsi e fain stilu in afara de taiatu cu l-am a creca lesin inainte sa ma tai daca ar fi sa ma tailaughing is mai siloasa:fricoasa:Xdar in fine stilul emo e belea:X

| blackword a răspuns:

Si eu sunt emo. Unii cred ca daca esti emo, gata trebuie sa te sinucizi dar cei care se sinucid sunt prea emotivi, adica sunt foarte sensibili.Eu ma tai numai cand sunt nervoasa dar nu as fi in stare sa ma sinucid decat daca mi s-ar intampla ceva ce nu as suporta.
daca esti emo da add la yuuki. kuran_originalaa smug