| FaraIdeiDeNume a întrebat:

Funda! Deci, mi-am luat un skateboard l-am montat, dar vreau sa intreb daca axa are voie sa se miste? Axa de la skate se misca chiar foarte tare si mi s-a spus ca se misca, ca sa poti lua curbele. E adevarat? Daca nu trebuie sa se miste ce trebuie sa fac, avand in vedere ca nu le mai pot insuruba, le-am strans tare.

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Este normal să miște, altfel nu ai absolut nici o posibilitate să mai iei vreo curbă.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine, trebuie sa se miste...cand iei curba impingi fundul afara sau il tragi inauntru si ondulezi ca un sarpe...

| AnDrEy55 a răspuns:

Pai nu la toate skate-uri se misca axa, dar la al tau se misca ca sa iei curbele. Si eu am unul dar mie nu mi se misca axa pentru ca mi-am ales de care am vrut. Stai linistit ca nu patesti nimic. Funda?