| membrugirl2010 a întrebat:

FUNDA! Hei, mi am cumparat aseara un peste betta femela de la pet-shop, am pus-o in acvariu langa cealalta, s-au certat ele putin, dar acum mi se pare ca e ok.
Fata noua are aripioarele cam "mancate" si are un fel de pojghita. Ii dau o mancare buna, o sa i creasca, oare? Mi-e teama sa nu ia si cea sanatoasa.

3 răspunsuri:
| DubluBla a răspuns:

Si la mine a fost la fel. O sa ii creasca nu iti fa grij.La mine a durat o saptamana jumatate si pestele era sanatos.Trebuie doar sa ii hranesti de zi cu zi si vor fi in regula.happy

| LeonardoDiCapra a răspuns:

Pai depinde daca boala este contagioasa sau este o boala.cand ai cumparat pestele, avea aripioarele „mâncate"? sau poate s-au batut pestii? laughing nu prea cred ca fie vorba de bataie de pesti! mai degraba de o boala! eu zic sa te dui la magazinul de unde ai luat pestele, si sa vezi saca mai sunt pesti cu asemenea simptome.si daca tot te duci ia si pestele cu tine si intreaba vanzatorul daca stie ce ar putea sa aiba. Sper ca te-am ajutat...Succes! funda?! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

... daca nu stiain-ai voie sa pui mai multi betta la olalta sau cu alti pestistraight face