| Violetta0793 a întrebat:

Eu am 3 broscute testoase de Florida. (de acvariu) Si de fapt am avut 4 broscute dar mi-a murit o femela. Unu din cei 3 il am de mult si are o marime normala...dar una din cele 2 broscute a crescut mai mult decat trebuia. Si pe cele 2 le-am cumparat deodata si masculu s-a INGRASAT. E adevarat le-am dat mancare dar nu in exces. Mereu cand trec pe langa acvariu se agita si mereu vrea mancare. Cand la cele mici le pun mancare trebuie sa il scot pe cel cam Gras ca sa poata manca si restul Nu stiu ce sa fac. Daca mi-ati putea recomanda o dieta ceva... dar nu pastile sau picaturii si nici consult veterinar. De ex : il pot tine sa slabeasca dandu-i mancare mai sanatoasa de testoase. Inca ceva eu ii hranesc cu viermisorii aia prajiti care se numesc "Gammarus". Va rog ajutati-ma chiar m-am atasat de acele broscute! Deci tot ce trebuie sa faceti e sa imi recomandati o mancare care ei mananca gen : Banana, alti viermi inima de vita. Multumesc anticipat. FUNDA.

1 răspuns:
| Doctorfishadi a răspuns:

Nu prea ai ce face! Ai mare grija cu masculii de florida, cresc monstruosi! Nu ai decat sa il separi de ceilalti.Bafta.