| LiaYapp a întrebat:

Funditzzza...Ma pasioneaza istoria antica(aici ma refer la Egipt) si mitologia greaca. Funda pentru cel\cea care imi da informatii despre cele doua pasiuni ale mele

Răspuns Câştigător
| king4aday a răspuns:

Parerea mea e, sa cauti informatii pe net sau in carti. Pagina asta nu ajunge pentru a da informatii despre o cultura imensa, cum a avut egiptul, sau grecii. In legatura cu Egiptul iti recomand cartile scrise de Erik Hornung, un egiptolog destul de renumit. A cam imbratisat toate temele posibile.

5 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Cel mai simplu te duci la biblioteca si iti ei cateva carti acasa in domeniu, sau te inchizi acolo in sala de lectura si te informezi. De aici in cel mai bun caz poti sa obtii niste recomandari de carti pe are ai putea sa le citesti, spor la treaba

| radubv_1701 a răspuns:

Egipt:''Stiai ca Nefertiti se spune ca este mama vitrega a lui tutankamon

| Marinush123456789 a răspuns:

Smechera pasiune si pe mine ma pasioneaza treaba asta m-am uitat la documentare am citit cate ceva despre egipt daca te pasioneaza asa de mult poate o sa iti placa astea

http://www.okazii.ro/catalog/55238979/decoratiuni-egiptene.html

ma bucur ca sunt si alti tineri cu pasiune care nu tin numai de bautura si cluburi