| ramona0506 a întrebat:

Golden Retriever? De ce? Avantaje si dezavantaje. Mersi!

4 răspunsuri:
| Cherilyn a răspuns:

La ce au spus baietii mai sus as putea adauga faptul ca are nevoie de spatiu pentru a se dezvolta. De preferat o curte mare, nu e facut pentru viata de apartament.

| Letty03 a răspuns:

Golden Retriever. Iubesc Goldenii Rtriever, daca nu ai vazut, in poza mea mea de profil este chiar unul. Ei sunt foarte inteligenti si deseori salveaza oameni. Aceste rase sunt dresate pentru ajutarea oamenilor cu probleme. Ei sunt ochii stapanului. Iubesc foarte mult apa, de acea li se zice si cainii de apa. Au salvat multi oameni de la inec.

| xboxbox a răspuns:

E un caine care intelege repede si foarte jucausi, ii place sa inoate si trebuie sa alerge dar cam lasa par uneori. In concluzie e un caine frumos si cuminte.

| bogdanalex65 a răspuns:

Este o rasa foarte prietenoasa, este usor dresabil si este un caine perfect pentru o familie cu copii.Pe de alta parte ca orice alt caine aduce odata cu el responsabilitati.