| TurnOn a întrebat:

Hamsterul meu pitic ma musca( abia simt dar nu-mi place). Cum sa-l dezobisnuiesc?

8 răspunsuri:
| Ramo137 a răspuns:

Dai un pumn in cap sau daca nu merge, pune pisica pe el.
laughing

| Lavy a răspuns:

Oooo puppy dog eyes

| Andreea_2988 a răspuns:

Pai unge-te cu ceva gustos, iar el te va linge, sau da-ti cu ardei iute si nu se va mai apropia de mana ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am hamsteri iar fata ma musca uneori si chiar tare chiar daca e mica. Cred ca cand ma musca vrea sa fie lasata in pace. Sau simte ca tie frica, stiu si eu. Cauta aici http://www.magazinul-cu-hamsteri.ro/....../index.php Succes! fundita te rogg?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ii dai chestii din astea care nu sunt bune la gust se poate imbolnavi! Voi nu ganditi un pic? Hamsterul te poate mușca de deget, dacă nu te-ai spălat pe mâini după ce ai atins anumite alimente. Hamsterul simte mirosul alimentelor de pe mâinile tale și crede că îi dai de mâncare. Un alt motiv al mușcăturilor poate fi că încă este speriat și îi este foarte frică de tine. Trebuie să-i dai timp hamsterului până ce acesta se domesticește și se obișnuiește cu tine.

Dacă hamsterul te ciugulește de piele în timp ce îl ții în mână, înseamnă că vrea să se întoarcă în cuşcă sau este deranjat de ceva. Ciuguliturile sunt rapide și ușoare, fără intenția de a mușca serios. Dacă este somnoros te poate ciuguli pentru a-ți spune că nu dorește acum să se joace cu tine, sau dacă este activ îți arată în acest fel că vrea să se joace singur. fUNDA?

| WhyIsTheWordSoBad a răspuns:

Dai lucruri care nu sunt bune la gust(ardei iute,nisip, pamant, ruj sau luciu de buze)Funda?:*

| DeeDee_3354 a răspuns:

Uite cum am procedat eu, ca sa-l dezvat sa nu mai muste l-am lasat sa muste obiecte care nu erau bune la gust. Dupa un timp s-a dezvatat! Funda?

| SemyJojo12 a răspuns:

Nu te musca, te ciuguleste. asta inseamna ca vrea sa il lasi putin in pace.