| Kitsunneee a întrebat:

Hei am o chitara acustica si ieri m.am dus la magazin sa.mi schimbe corzile.
Am ajuns acasa si am vauzt ca suna urat desii le.am acordat de 3 ori... Si atunci cand le acordez, tunner.ul imi supe alta coarda gen e.ul e g, si tot asa, why?

3 răspunsuri:
| ElGreco21600 a răspuns:

Stii, corzile sunt si de grosimi diferite... Trebuie sa iei in general de aceeasi grosime ca la primele corzi. Daca sunt prea groase sau prea subtiri o sa sune aiurea. Si eu cant la chitara, crede-ma, stiu ce vorbesc.winking

| ElGreco21600 a răspuns:

Si in legatura cu tuner-ul, stai mai aproape de el, si da mai tare de coarda.

| ElGreco21600 a răspuns:

Funda plz?