| Bobyxx a întrebat:

Am primit un aparat de acordat la chitara clasica, pot sa acordez cu el si chitara acustica? are importanta faptul ca l-am primit odata cu chitara clasica?

3 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Blagandrey are dreptate, e un aparat de acordat instrumente, dar mai mult de-atat poti acorda orice cu el daca e de calitate si prinde mai multe octave. Dar in principiu poti sa acordezi orice fel de chitara si orice instrument aflat in cheia sol.Cel putin.

| Blagandrey a răspuns:

Este un aparat de acordat instrumente bineinteles ca poti acorda si acustica si clasica si electrica...

| andreebutterfly a răspuns:

Buna!
Bineinteles ca are importanta, adica poti sa ti.l acordezi singur numai trebuie sa cauti pe cineva sa te ajute.
Si eu am primit acel aparat chiar daca nu prea ma pricep, dar te ajuta.
Am impresia ca nu poti sa le acordezi cu aceelasi aparat. Poti intreba pe la magazine specializate.
Succes!