| AnNnA_6727 a întrebat:

Heihee hee
am un pui (e baietel )de bichon maltes cu pichinez are o luna tocmai l-am primit dar nu stiu ce are de tremura catelul mananca face foate bine ambele treburi e vioi si jucaus... dar tremura... ce sa ii fac? stiti cauza?

5 răspunsuri:
| simina a răspuns:

Daca nu i-ai facut vaccinul antirabic la timp si a fost in contact cu alti catei sau la plimbare pe afara a contractat boala numita jigodie care se manifesta cu un tremur continuu.Sansele de supravietuire sint foarte slabe.

| simina a răspuns:

Sper sa ma insel, mult noroc!

| anonymousxD a răspuns:

Se poate sa ii fie frig sau sa fie bolnav.
Cu toate ca mai mari sanse sunt sa fie bolnav decat sa ii fie frig deoarece este VARA! love struck
Sper ca se va face bine! happy

| EmZoTeck a răspuns:

Posibil ca ii este frig el e foarte mic puii de caine ar trebui sa stea langa mama lui timp de vreo maxim 2 luni 2 luni si jumatate acorda-i caldura si vezi daca mai tremura daca da inseamna ca a facut o raceala usoara si dul la veterinar pentru tratament dar mare grija cu ei e foarte foarte mic la 1 luna mai ales cu bichon maltes ei sunt firavi cand sunt mici.

| AnNnA_6727 explică:

Simina nu a intrat in contact cu alti caini decat cu mama si fratii lui atat...si l-am scos afara decat ca sa il duc acasa cam 15 minute nu tremura incontinuu se mai opreste big grin iar vaccin nu i-am facut inca pentru ca am mentionat tocmai l-am primitbig grin e prima lui zi la mine