| Alle19Elena a întrebat:

Tocmai am primit un Bichon..Inca se acomodeaza cu casa dar nu este foarte jucaus, mananca bine dar nu este activ.Cum se poate acomoda mai repede?

Răspuns Câştigător
| Unniique a răspuns:

Mai intai imprieteneste-te cu el. Fa-l sa aiba incredere in tine, mangaie-l. Apoi incearca sa te joci cu el. Cumpara-i niste jucarii pentru el, fa-l sa aiba incredere sa faca ce vrea in noua lui casa. LA inceput nu va fi asa jucaus, pentru ca nu va fi obisnuit cu noul mediu, cred ca ii vor lua cam o zi, doua, sa se acomodeze, apoi va veni de la sine.
Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| Own3r a răspuns:

Joaca-te cu el, fa-l sa-ti fie ca un prieten bun. Cumpara-i jucarii, mancare pentru. catei chiar.

| stefanAbG a răspuns:

Pai fiecare caine se acomodeaza in felul si ritmul lui. Am si eu un Labrador. Si eu ma intrebam dc nu e jucaus, dar acum vrea numai joaca laughing
Oricum, mai bine nu la-i grabii happy