| Aditzza213 a întrebat:

Hei, cred ca aproape toti cei care au caini stiu de agresivitatea fata de alti masculi nu? Eu am un ciobanesc suedez(http://www.infocaini.ro/rase-de-caini/rasa/ciobanesc-sue dez) si as vrea sa.l fac sa nu mai fie agresiv.
PS:Cu oamenii este foarte prietenos!

Răspuns Câştigător
| MrBlue a răspuns:

Nu exista un dresor de caini incat sa faca un caine sa nu fie agresiv cu alti caini! Este instinctul orcarui caine, de asi apara teritoriul! Dar eu stiu ceva incat sa nu mai sara la caini ( dutzi cainele la o monta) si eu am avut aceeasi problema. Acum nu mai sare la toti cainii ci doar la cei pe masura lui. Daca nu vrei sa mai sara la nici un caine castreaza-l! Bineinteles ca sunt dresori care sa poata faca acest lucru dar nu la cainii maturi doar la cei invatati de mici...

1 răspuns:
| FUCKy0u a răspuns:

Pai ai putea sa-l dresezi sa nu mai sara la caini.Cauta sfatul unui dresor bun.