| NicollNikkyKv a întrebat:

Hei TPU, am o intrebare. c-am cate kg ar trebui sa aiba un catel de talie medie gen beagle al 11 luni aproape 12 luni peste o luna?

Răspuns Câştigător
| copilfardeminte40127 a răspuns:

Fiecare rasa are o medie in greutate. Daca vrei sa cauti o cifra exacta, mai bine te interesezi pe un site de specialitate. De ex, un beagle are in jur de 10 kg femela si 11 masculul. Daca ai un Beagle, ai grija: au tendinta sa se ingrase mult pentru ca sunt genul de caini care fac orice pentru o,, gustare".

2 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Greutatea:
-minima: 9kg(femele: 9-10kg)
-maxima: 11kg(10-11kg masculii)