| Frumosultauiubi a întrebat:

Voiam sa va întreb daca are cineva un Husky pe care sa il doneze? Vreau rasa pura, pui in special sau adult maxim un an si jumatate, sau daca stiti de unde pot sa adopt unul

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La cat sunt de scumpi husky, inca nu am intalnit pe cineva atat de prost incat sa plateasca mii de euro pe el si apoi sa-l doneze.
Ia-ti gandul ca vei gasi asa ceva si cumpara ce-ti permiti.

| andrenein a răspuns:

Personal iti sugerez sa vizitezi un adapost de caini din zona ta. La cate suflete zac acolo este imposibil ca unul sa nu il cucereasca pe al tau. Totusi daca iesi din adapost fara sufletul indoit si fara sa iti doresti macar sa iei un caine de acolo nu meriti un membru al familieiwinking
Un catel nu este o joaca, mai ales ca pui, te asteapta dresaj, facut pipi in locuri care nu trebuie, ros chetii, o dieta considerabila si mancare de calitate, nu mizerii, vaccinuri vizite la veterinar. Analizeaza bine si vezi daca chiar esti pregatit de un membru nou in familie pe cel putin 8-10 ani