| Afee a întrebat:

Hello! Acum cateva zile am salvat un pui de vrabiuta si astazi l-am lasat pe colivie in camera cu perusul meu (din moment ce sunt sanatosi si prietenosi amandoi). Nu stiu cum perusul a "pupat" puiul de vrabie ca acum face ciudat din cap, de parca ar avea un bat in gat! El mananca, bea apa dar din 30 in 30 de secunde face asa... Am verificat sa nu-l fi ciupit in interiorul ciocului dar pare in regula si mai departe nu putea sa ajunga in gat, nu are sange nicaieri si n-am idee ce sa fac fiindca veterinarii din Romania nu trateaza vrabii din moment ce "nu au invatat la facultate asa ceva". >Help? Dau funda! sad

2 răspunsuri:
| brokxy a răspuns:

Esti sigur ca nu i-a dat ceva samanta de mancare si eu fi ramas in gat la micut? Cat de mica e vrabia are deja pene? Daca nu are pene si da din cap sa stii ca e perfect normal ca asa cer ei mancare

| Afee explică (pentru brokxy):

Are pene si este destul de maricel din moment ce zboara. Din fericire acum nu mai de din cap ciudat, insa cred ca s-a intoxicat cu ceva din moment ce fecalele ii miros urat. Vad ce pot sa fac, multumesc!