| Scutaru_Timy_1975 a întrebat:

Trei vrăbii stau pe o sârmă groasă. O vrabie este împușcată. Câte vrăbii mai sunt pe aceea sârmă groasă?

13 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Acea*, consider ca sa te invat romana e mai important decat sa-ti dau raspunsul la intrebare.

| Pricked a răspuns:

2, ca am pus lipici pe sarma bhahahah

| T0T a răspuns:

0, că celelalte se sperie.

| Radu284 a răspuns (pentru T0T):

Nu o sa se sperie daca stau la o distanta mare una fata de cealalta, si este folosita o arma de calibru mai mare de la, sa zicem, 500 metri. Sau o arma cu aer comprimat de la 50 metri.

| T0T a răspuns (pentru Radu284):

Acum mă cât de lungă să fie o sârmă laughing Și dacă este folosită una cu aer comprimat tot sârma aia se va mișca și din punctul meu de vedere tot aia iese. Acum poate sunt niște cazuri în care păsările ar rămâne acolo, dar foarte puține.

| Radu284 a răspuns (pentru T0T):

Sarmele vibreaza si cand bate vantul, si pasarile nu se sperie.

| AirănMeidăn a răspuns:

0 ca le impusca si pe celelalte oricum

| Radu284 a răspuns:

Depinde cu ce este impuscata, de la ce distanta, la ce distanta sunt vrabiile una fata de alta, daca ele stau pe sarma in acelasi timp sau nu, etc.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Daca sunt impuscate cu o mitraliera de calibrul 0, intr-un unghi de 75' de la o distanta de 800 m, cu o arma functionala, cu acuratete de 100% pentru 1000 m, atunci raman 3 pasari, doar in cazul in care nu mai vine prietena uneia dintre ele, cu care avea intalnire, dar a avut alta treaba cu amantul si nu a mai venit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

0. Ca celelalte lesina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrabie devine vrabie când o lovești de frișcă.

| doreal a răspuns:

3, pentru ca rata si-a dat respawn

| nlko a răspuns:

0...celelalte doua nu sunt nebune sa ramana pe sarma.