| BellaMarie a întrebat:

Hello TPU! Vreau sa imi ia si mie mama un catel dar ea spune cand o sa ne mutam la casa si o sa mai dureze pana facem casa.Cum sa o conving sa imi ia un caine mai repede?sad
Fundita+Votkiss:Xkiss:X

Răspuns Câştigător
| Bibuşca a răspuns:

Eu as zice ca mai bine astepti.
Si eu sunt nerabdatoare ca parintii mei sa-mi ia un bichon dar astept ca sa facem casa(sunt cam in aceeasi situatie ca a ta).
Si eu vreau sa imi iau cat mai repede acel catel dar astept e mai bine sa astepti pana vei primi decat sa ceri si sa nu primesti nimicsad.Si tot ti-a spus cand veti face casa iti va lua tu acum numai trebuie sa te grabesti(am fost chiar amandoua in aceeasi situatie si eu le spuneam sa-mi ia un bichon sa numai asteptam atat si mi-au zis cand vor face casa imi vor lua am fost ca tine, dar apoi m-am mai documentat foarte mult de rasa de caine pe care as vrea sa mi-o cumpar) asa as zice sa faci si tu cum ti-am zis"mai bine taci si primesti sau mai bine ceri si nu primesti"asteapta si documenteazate despre acel caine pe care ai vrea sa-l iei ca, cand il vei primi sa stiu totul despre el si sa te poti descurca cu el.
Succes!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și cine are grijă de el?
Tu sau mama? Un animăluț este o adevărată responsabilitate.
Pa, pa.

| Codrina13 a răspuns:

Faci un fel de targ cu ea daca iei 10 si noua la scoala o saptamana intreaga sa iti ia un catelus sau daca faci curat in toata casa sau ii poti lua un buchet de flori si cu un biletel pe care scrii ca o rogi frumos sa iti cumpere catelul dorit altceva nu prea stiubig grin

| Oprea_Denisa_Costina_1994 a răspuns:

ITI sugerez sa :X astepti sau sa iti vada suferinta