| คиค a întrebat:

Hey buna!
In luna iunie vreau sa-mi cumpar [adopt] un bichon maltez. Cine vinde, sau cunoaste pe cineva care vinde bichoni peste cateva saptamani sa-mi spuna.
Aa... si inca ceva nu vreau sa depaseasca 150 euro, sau in lei pana in 650.

http://images04.olx.ro/ui/2/29/15/24422415_1.jpg :x :x

3 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Cu 2 intrebari mai jos de intrebarea ta am raspuns cuiva care voia bichon. Uita-te la raspunsul meu de acolo sa vezi ce presupune a avea unul. Si in niciun caz nu-l lua pentru curte. Iti bati joc de el daca faci asta.

| katala a răspuns:

Nu vreau sa te sperii dar sa stii ca un catel inseamna si responsabilitati :
- sa faci curatenie dupa el prin casa, pentru ca cel putin la inceput o sa se mai "scape" pana invata sa faca numai afara
- sa-i asiguri cel putin doua plimbari zilnice de minim 20 minute
- sa-i faci toaletarea (bichonul cred ca trebuie periat zilnic)
Toate astea daca stai la bloc. daca locuiesti la casa ai scapat; mai ramane sa-i asiguri vaccinurile periodice care nu costa foarte mult, pana in 100 lei, si se fac o data pe an. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am eu un bishon frumos de o luna si jumatate, vacinat si cu carnet de sanatate ti-l dau cu 6 mil jumate dar cum dau de tine? app eu stau in bucuresti, iti las un nr de telefon poate iti mai las putin si la pret 0723201425 astept sa suni vezi ca am si alti clienti asa ca grabestete