| NicollNikkyKv a întrebat:

HEY, cainelui meu am obseravt ca ieri i-a aparut ceva pe spate, adica are vreo 2 locuri in care are parul mai scurt ca si cum e el, ros parca ca si cand ar fi fost tuns, si firul de par este cam uleios in zona aceea, m-am uitat mai bine si are ca si matreata acolo, am vazut ca se mai si scarpina. azi m-am uitat si e tot asa, iar pe burtica are cateva pete mici si rosii : https://www.google.ro/......ps?/search
CAM asa arata, m-am interesat pe net, si cica e ceva dermatita, alergie nu stiu..as vrea sa ma ajutati cu niste informatii daca as putea sa o dau eu cu ceva.
MULTUMESC MULT!

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna, poate sa fie si dic cauza unei alergi ( la mancare, la sampon, etc), dar poate sa fie si o bacterie. Sfatul meu este sa te duci la un medic veterinar cu cainele tau cat mai curand pentru a a fi tratat corect, nu incerca creme si pastile aiurea ( cainele tau nu e cobai) daca nu stii cauza.

| viotedy a răspuns:

Cere un unguent la farmacia veterinara.