| Anonimopt a întrebat:

Am o pereche de Nimfe. Îmi doresc foarte mult pui! Le am pus un cuib făcut de mine ( o cutie de carton cu rumeguș ) femela se simțea foarte bine in cuib, chiar făcea pe closca. Când ea a fost în călduri masculul nu vroia, iar când masculul era în călduri femela nu vroia. Acum nu mai are cuibul de aproximativ 2 luni. Îmi spune și mi e cineva ce sa fac? Menționez femela are 2 ani și masculul 1 și câteva luni. Va rog sa îmi spuneți, îmi doresc extrem de mult puii! Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| Vikaa a răspuns:

Masculul tau n-are experienta, cauta un alt mascul de nimfa, pe el pune-l c-o nimfa de varsta lui femela ma refer, la femela de 2 ani ii trebuie un mascul de varsta ei, poate avea si 3 ani, cu cat e experimentat cu atat mai bine, masculul nu prea stie ce are de facut, de aia trebuie mascul de varsta ei, daca nu, mai mare sa fie si experimentat.